تبلیغات
مسابقه بزرگ ماه عسل- قهرمان من - قهرمان کوچک زندگی من ...

قهرمان واقعی زندگی شما چه کسی است؟ برای ما بفرستید و در مسابقه شرکت کنید

قهرمان کوچک زندگی من ...
پسرک هفت سال بیشتر نداشت. وقتی فرم مدرسه را پوشید دل مادر از شادی ضعف کرد . از فشاری که دستهای کوچکش به دست مادر می آورد می توانستی میزان دلتنگی و وابستگی اش را حدس بزنی اما وقتی زنگ مدرسه به صدا درآمد، مرد کوچک خداحافظی کرد و به سمت همکلاسیهایش دوید .
"چرا مامانی؟ چرا نمیشه؟" این سوالی بود که آنروزها مرتب از مادر می پرسید و مادر نمی دانست چطور برای کودکی با این سن و سال توضیح دهد که اعتیاد چیست؟ طلاق یعنی چه؟ و یک زن از نظر روحی به کجا می رسد که بعد از هشت سال حاضر می شود همه ی زندگی اش را پشت سرش جا بگذارد و برود .
سالها از آن روزهای تلخ می گذرد و قهرمان زندگی من ، پسرک کوچکم ، مردی پانزده ساله شده.
شاید قهرمان در ذهن خیلی ها یعنی کسی که کاری مافوق بشری انجام می دهد ، قهرمان من هیچ کار غیرعادی انجام نداده! اما همگام با من در این سالها سختیها را پشت سر گذاشته.
پسرک من پدر دارد و ندارد !!! اما هیچ وقت به این نبودن ها اعتراض نکرد . هیچ وقت نپرسید چرا پدر دلش برایم تنگ نمی شود؟ چرا وقتی به دیدنش نمی روم نمی پرسد "چرا نمیایی"؟ چرا دلواپسم نمی شود؟! اصلا می داند کلاس چندم هستم؟ پسرکم از من نپرسید چرا جدا شدی؟ چرا بیشتر و بیشتر صبر نکردی؟
پسرکم نپرسید اما غم چشمانش ، رنجی که می کشید نشان می داد و قلبم را به درد می آورد .
قهرمان من با همه کوچکیَش ،صبور و مهربان است. قهرمان من مثل خیلی از همسن هایش در مدرسه شاگرد ممتازی ست، زیاد کتاب می خواند ، موسیقی کار می کند، از دیدن فیلم و کارتون لذت می برد ، استقلال فکری زیادی دارد و سرشار از احساسات است.
شاید در سرزمینم هزاران دخترک و پسرک صبور مثل مرد کوچک من وجود داشته باشد ، قهرمانان کوچکی که حتی با داشتن بهترین شرایط زندگی ، به خاطر جدایی والدین، از داشتن یک خانواده عادی شامل پدر و مادر در کنار هم محرومند.
آقای علیخانی، روزهای زیادی با خودم کلنجار رفتم تا این کلمات را در قاب دوربین به تصویر بکشم اما حداقل در این مورد ،کلمات گویاتر از تصویر است !
چطور می توانم این همه صبر و مهربانی و مسئولیت پذیری قهرمان کوچکم را در ده دقیقه فیلم خلاصه کنم؟!
از شما ممنونم که امکان ارسال متن را فراهم کردید.
از ته قلبم، مادرانه آرزو می کنم قهرمان کوچک من و همه این قهرمان های کوچک بتوانند بهترین و شادترین زندگی را برای خودشان بسازند.
آمین
جمعه یازده تیر هزار و سیصدونودوپنج شمسی